top of page

POPÜLER YAZILAR

Bol Kusmuklu Arınma Seansı

Son reaksiyonuma hoş geldiniz.


Dikişleri görmek içimde bir terör tetikler.

Oluşumumun ne kadarının yaşadıklarıma dayandığını fark ettiğim an derimi yüzmek istedim, başkalarının pisliklerinin birbirine dikilmiş hali gibiydi. Bir şeylere reaksiyon vermekten öteye gidemediğimi fark ettim. Ben biriydim ancak istekleri, arzuları, duruşu bulanıklaşmıştı, eskimişti. Gelişmekten aciz ve evrimleşmekten yoksun bir izler bütünü olarak yaşamak doğru olmamalı.


Sabit duran her şeyden korkarım.

Aynaya baktığımda midemin bulanması, yumruk yemişim gibi bir ağrıyla baş etmek zorunda kalmam da bununla ilgili olsa gerek. Dere etrafımdan akmaya devam ediyordu, ben sabittim, kayaydım. Kimse kaya da olmamalı, yosun tutmaktan ve başarılı biçimde baş yarmaktan başka işlevleri yoktur sabit kayaların. Üzerlerinden geçen suya reaksiyon verirler, aşınır ve kendilerinin daha eksik versiyonu olurlar.


Tutkulu olmayan her şeyden tiksinirim.

Piramitlerin yapımındaki en önemli araç kamçı ve bir grup insanın yaşamlarının değersiz görülmesiydi. İkincisi etik olmadığından ilkine derinlemesine bakmak daha uygun olsa gerek. Kendi kendine zevk vermekten çekinmeyen, bunun için milyonları bulan yatırımlar yapan, koskoca bir sektöre dönüşmesine yol açan insan kamçıyı kendine vurmaktan neden çekinir anlamadım asla. Yetinmek de bana göre olmadı asla. Ama kamçımı bulamıyor, etrafa savurmaktan öteye gidemiyordum. Karizmatik bir arkeolog olmadığım için bu durumun bana pek yakıştığını söyleyemem.


Sınırları olan her şeyden nefret ederim.

Kâr gütmek ve daha fazla kadınla beraber olmak için rastgele oluşmuş üç-beş kara parçasının etrafına çizgiler çeken insanlardan da, sınırını bildiğini iddia edip durmayı seçen, güvende olmayı seçen insanlardan da nefret ederim. Terfii tekliflerini reddeden ve aynını bana bir erdem gibi öğütleyenler ve küçük hedefler seçmemi tavsiye edenler beni boğazımı parmaklayarak kusma noktasına itti. Bu kelimeler de kusmuğum.


Etken faktör olmak reaksiyon olmaktan daha iyidir. Bu benim arınmamdı, kimseye tavsiye etmiyor ve ne isterlerse yapmalarını öğütlüyorum.


Bu da benim son öğüdümdü.


SON YAZILAR

bottom of page